Fundacja ?Sokólski Fundusz Lokalny?

Włącz się w działalność Fundacji. Wspomożesz inicjatywy, na które czekają najbardziej potrzebujący.Możesz przekazać 1% swojego podatku na konto FundacjiKontakt z Fundacją - informacje tele-adresoweEnglish version

Informacje o Fundacji

Wdrażane Programy

Stypendia

Wolontariat

Historia Fundacji

Fotografie

Nasi Partnerzy i Przyjaciele

I Ty możesz nam pomóc

Każdy podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych może przekazywać 1% należnego fiskusowi podatku na organizacje pozarządowe o statusie organizacji pożytku publicznego.

Fundacja ?Sokólski Fundusz Lokalny? jest organizacją pożytku publicznego, zarejestrowaną w KRS pod numerem 0000026308

Numer naszego konta bankowego


 PROGRAMY FUNDACJI 

16.01.2012 r.

Warsztaty Capoeiry

Młodzież biorąca udział w projekcie "Klub stypendysty, czyli wolontariat na 6+", współfinansowanego ze środkó MPiPS w Programie Operacyjnym Fundusz Inicjatyw Obywatelskich od stycznia bierze udział w 4-miesięcznych warsztatach Capoeiry.

20 osób, podzielonych na dwie grupy ćwiczeniowe uczy się tej, wywodzącej się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej sztuki walki, której formy są rytmiczne, akrobatyczne i skupiają się na kopnięciach. Istotą capoeiry są elementy tańca wpływające na płynność i nieprzewidywalność ataków. Młodzież szkoli się pod fachowym okiem instruktorów z Capoeira Białystok Sekcja Grupy Unicar. Celem zajęć warsztatowych jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania nowych pasji, zainteresowań i utworzenia w Sokółce sekcji Capoeira. Młodzież będzie tworzyła różne układy choreograficzne, które później będzie mogła zaprezentować podczas obchodów Dni Sokółki i na Rodzinnym Festynie Dobroczynnym Fundacji SFL.


10.01.2012 r.

„Klub Stypendysty, czyli wolontariat na 6+” - maj 2011r. - grudzień 2012r.

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

kulnaro.pl

Na „sześć z plusem” spisali się stypendyści Sokólskiego Funduszu Lokalnego realizujący projekt pod powyższym tytułem.

W roku 2011 założyli oni 30-osobowy Klub Stypendysty: opracowali Statut Klubu, wybrali swoje władze z Prezesem -Eweliną Misiewicz, Vice Prezesem –Patrycją Galej i Sekretarzem- Adrianem Chociejem.

Od 1 maja 2011r. wszyscy członkowie klubu uczestniczyli w różnych akcjach charytatywnych: w 2 zbiórkach żywności (wrzesień, grudzień), 3 zbiórkach publicznych pieniędzy na fundusz stypendialny. Byli współorganizatorami Festynu Dobroczynnego 25 września z loterią i konkursami rodzinnymi. 30-stu stypendystów zaliczyło warsztaty rozwoju osobistego w Supraślu, skorzystało z porad doradcy zawodowego, a 12- stu odbyło warsztaty „Spadochron” w Augustowie zakończone spływem kajakowym Czarną Hańczą.  W dniu 16 grudnia b.r. stypendyści spotkali się w kawiarni „Lira” SOK z podopiecznymi Świetlic „Stokrotka” i „Koniczynka” Fundacji SFL, którym to dzieciom przez cały okres udzielali pomocy w odrabianiu lekcji.

Co nas czeka w tym roku?

uśmierz ból z Magneto 500 Plus!

W najbliższym czasie tj. od 1 stycznia do 1 kwietnia 2012r. odbędą się warsztaty Capoeiry w wyniku, których zawiąże się sekcja.

Planowane są po dwa wyjazdy do teatru i kina do Warszawy i w Białymstoku.

Od września do grudnia 2012r. odbędą się warsztaty tańca z ogniem.

Dla 5 najaktywniejszych członków Klubu, planowany jest 10-dniowy obóz wypoczynkowo- terapeutyczny w górach wspólnie z wychowankami świetlic w okresie wakacji.

Stypendyści zadeklarowali też udział w projekcie Fundacji „Kocham Sokółkę dbam o jej estetykę” realizowanym w ramach V4  Community Foundation Maturity Program, który to projekt wartości 22 500 USD rozpocznie się 1 stycznia 2012r. "


.

Fundacja im. Stefana Batorego   Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce  Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

? Copyright by SFL